Zbraně

9. dubna 2011 v 18:22 | Majitelka |  Silent Hill 3 - moje návody

Nůž

Jediná zbraň, kterou máte úplně od začátku - je celkem rychlá, ale absolutně slabá, takže jí raději nechte v kapse. Heather má sice svůj nůž ráda, ale vám se bude hodit jen do té chvíle, než najdete pistoli a trubku.

Železná trubka

Tuhle krasavici najdete na začátku v temné verzi obchoďáku. Přes jeden metr dlouhá železná trubka si poradí se všemi druhy nepřátel a protože nábojů moc není, budete ji používat častěji než pistoli. Můžete použít tři druhy úderů. Normální máchání ze strany na stranu, rozmáchnutí se ze shora (stisknout a držet tlačítko pro útok) a bodnutí (držte tlačítko pro útok a šipku dopředu). Rozmáchnutí se ze shora je dobré, pokud nepřítel leží na zemi.

Maul

Tohle drsně vypadající monstrum naleznete ve stokách. Jedná se o velkou železnou ostnatou kouli připevněnou na železné tyči. Naneštěstí je hrozně těžké a jelikož Heather je zástupce něžného pohlaví, a nepatří k anomáliím typu Riplayová, tak se s tímhle moc rychle ohánět nebudete. Pokud jej ale budete chtít použít tak se snažte vždy zasáhnout cíl ostnatou koulí, protože jinak bude poškození mnohem menší. Maul je možné docela dobře použít proti tlusťochovi, který leží na zemi. Úderem ze shora ho několikrát udeřte a bude po něm.

Katana

Absolutně nejlepší zbraň pro souboj tělo na tělo. Najdete jí v umělecké galerii v kancelářské budově. Mezi její nejsilnější útoky patří probodnutí. Pokud se s katanou naučíte, nebudete potřebovat žádnou střelnou zbraň. Také dobrý tip je nechat Heather udělat sérii tří úderů do strany (které můžou zranit i více protivníků stojících u sebe), pak vteřinu počkat a hned znovu zaútočit dalším úderem.

Stun Gun

Tohle dal Hather její otec "pro každý případ", ale Heather to většinou nechávala doma ve své ložnici. Aby jste vůbec mohli tuhle věc použít musíte mít baterie, kterých ve hře moc není a ještě navíc stát velice blízko nepříteli. Moc účinný ale stejně není, přirovnal bych to nejspíš k noži jen s tím rozdílem, že se oběť nemůže chvíli hýbat. Nechte si raději zajít chuť, protože tohle je naprosto zbytečné.

Handgun

Asi nejpoužitelnější zbraň ve hře. Náboje najdete na mnoha místech, účinnost také není k zahození a hlavně má slušný dostřel. Také se můžete během střelby hýbat, což vám dává možnost trochu taktizovat a nečekat na jednom místě až si pro vás přijdou. Zásobník na deset nábojů vám bude určitě stačit.

Shotgun

Brokovnice nejspíš nesmí v žádné hře chybět a tak ji máme i tady. Pro brokovnici platí stejné pravidla jako ve všech jiných hrách. Na blízko je smrtící na větší vzdálenost zasáhne více nepřátel najednou. Doporučuji si jí nechat na těžší souboje a zbytečně neplýtvat jejími náboji, protože jich ve hře moc nenajdete.

SMG

Zástupce automatických zbraní, který spotřebuje veškerou munici dřív než řeknete "došla mi munice". I tak je však velice silný a zvlášť na těžší nepřátelé, kteří jen tak nepadnou. Pokud střílíte tak se nemůžete hýbat, takže proti většímu houfu nepřátel tuhle zbraň raději nepoužívejte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama